Malmö 15, Pärnu 80010
+372 507 0672

Pärnu

Pärnu on mõnus koht puhkamiseks aastaringselt. Suvisel ajal on kuurortlinn tuntud oma kauni liivaranna poolest, mis toob Eesti suvepealinna tuhandeid ja tuhandeid puhkajaid. Talvisel ajal meelitab Pärnu oma rahuliku ja vaikse olemisega, kus saab mõnusalt omas tempos ringi jalutada ja ajaloolist linnakeskkonda imeteleda ning kohvikutes ja restoranides erinevaid hõrgutisi mekkida. 

Foto Priidu Saart, Visit Pärnu

Romantiline väikelinn 

Linna südameks on Rüütli tänav, mis asub Hansalinna hotelli vahetus  naabruses. Tegemist ei ole pika tänavaga, sest selle läbimiseks kulub umbes viis minutit. Küll aga võib see aeg minna palju pikemaks, sest tänaval ja selle läheduses tegutsevad mitmed väikesed poekesed ning kohvikud. Bussijaama poolses otsas asub hiljuti renoveeritud Iseseisvuse väljak.

Kesklinnas asuv Nikolai tänav on armsate kohvikute ja restoranide promenaadiks, kus terrassid vallutavad soojal suvepäeval terve tänava, et mahutada ära kõik rõõmsad linnakülalised. 

Parkide linn

Enam kui viiendik linna pindalast moodustavad erinevad pargid ja rohealad, kus külalistel on mõnus niisama jalutada või pikniku pidada. Paljudes parkides on olemas laste mänguväljakud, et pere pisemad liikmed saaksid ka puhkusest rõõmu tunda. 

Pärnu on mõnusalt väike ja linna saab mugavalt avastada nii jalgsi kui jalgrattal. Linnas on rohkem kui 85 km jalgrattateid, mis viivad külalised linna kaunitesse parkidesse ja rannapromenaadile. Soovi korral saab mööda rattateid minna ka linna lähiümbrust ning mereranda avastama.

Foto Priidu Saart, Visit Pärnu
Foto Priidu Saart, Visit Pärnu

Eesti Vabariigi sünnilinn

Just siin loeti esimesena ette Eesti Vabariigi iseseisvusmanifest. Lisaks on Pärnus sündinud mitmed Eesti Vabariigi algusaegade suurkujud, teiste seas näiteks Eesti Vabariigi esimene president Konstantin Päts.

Linn kannab Eesti Vabariigi sünnilinna tiitlit au ja uhkusega ning igal aastal toimub Eesti iseseisvumise aastapäeva auks siin mitmeid sündmuseid.

Parim koht perepuhkuseks

Linnas on vahemaad väikesed ja liikumine ühest kohast teise mugav. 

Linnas on väikeseid külastajaid ootamas mitmed veekeskused, laste mängutoad, mänguväljakud, seikluspargid, miniloomaaed, kardikeskus ja palju muud. Suvel saab rannamõnusid nautida mere ääres madalas ja soojas vees. Rannas on lastele mängimiseks ka tuntud rannaelevant, mille juurde koguneb soojadel suvepäevadel mängima suur hulk rõõmsaid lapsi.

Talvel lõbustavad lapsi jõuluvana, kelgukoerad, uisuväljak ning väikese autosõidu kaugusel asuv Jõulumäe, kus ootavad suusa- ja kelgurajad.

Foto Elena Liik, Visit Pärnu

Kui planeerid oma puhkust Pärnusse, siis saad hotellitoa broneerida mugavalt meie kodulehel ja Pärnus toimuvate sündmuste kohta annab ülevaate Visit Pärnu.